Az orrdugulás, a nátha gyermekeinknél - főként bölcsődés-óvodás korban, és még iskolásként is - komoly aggódásra ad okot a szülőknek. Mit kell tenni, csecsemőkorban, majd 3-6 éves és nagyobb gyermekeinkkel, ha reggel arra ébred, eldugult az orra, nem kap levegőt...
Összeállításunk a Dr. Huszka János fül-orr-gégész főorvossal készített interjúval és a szakcikkekkel ebben a témakörben segít a szülőknek.
Patikánk a gyermekek orrtisztítására az alábbi készítményeket ajánlja:
(2-6 éves korig)
|
(1-6 éves korig)
|
(2-12 éves korig)
|
(2-6 éves korig)
|
(2-12 éves korig)
|
Stérimar Baby
orrspray
(0-3 éveseknek)
|
A nátha általános tünetegyüttes, és ha csak egy pillanatra elgondolkodunk, eszünkbe fog jutni, hogy mi vagy gyermekünk mikor volt legutóbb náthás. A családban a kiskorúakra kiemelt figyelmet kell fordítani. Ha a gyermekek nem immunrendszere nem elég erős a vírusokkal, baktériumokkal szemben, akkor évente legalább egyszer megküzdenek valamilyen felső légúti fertőzéssel. A betegségről Dr. Huszka Jánossal, a Péterfy Sándor utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ Fül-, Orr-, Torok-, Gége és Fej-, Nyaksebészeti Osztály osztályvezető főorvosával beszélgettünk.
Ha az újszülött, vagy a csecsemő orra eldugul, mindig nagy izgalmat jelent a szülőnek. Mivel a kicsik csak az orrukon át vesznek levegőt, ezért az orrdugulás képes jelentősen megnehezíteni a nyugodt alvást és az evést.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: napidoktor.hu
Az orrüreg egy hihetetlenül összetett szerv, mely lehetővé teszi a levegő áthaladását a tüdő felé, és ez alatt a 0,1 mp töredéke alatt felmelegíti, párásítja és megtisztítja az áthaladó levegőt. Ehhez viszont ép strukturális és funkcionális viszonyok szükségesek, hogy az orr megfelelően szeleljen, vagyis átjárható legyen.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg
A gyermekek különösen nehezen viselik a rendszeres orrfújást, orrcseppeket és az orrdugulással járó egyéb kellemetlenségeket. A sokszor banális eredet mellett sorra vesszük az orrdugulás súlyosabb kiváltó okait is.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: EgészségKalauz